Allar Tankler Teistes osades

Mitte nii väga mõrvamüsteerium. Ega isegi enesetapumüsteerium. Rohkem nagu elu müsteerium. Politsei püüab dešifreerida hüvastijätukirja (ja lindistust), mille enda sõnul „maailma üks kõige empaatilisem inimene“ Porter maha jättis, enne kui ta, veidral kombel, vannis käis ja siis autoga Pariisis Seine’i jõkke kihutas. Abikaasa, perearsti, naabri ja juhututtava abiga kujuneb surma põhjuste uurimisest elu põhjuste juurdlus.

„Ampluaa on lai: evolutsioon, inimtüübid, inimeste käitumise motiivid, keskeakriis, surma olulisus minejale ja jääjatele, talupoeglik järglaste saamine vs. adopteerimine jne. Elu mõtte otsimine, kohati strindbergiliku või woodyallenliku hõnguga. Väga hea lugu.

Huumor on selles raamatus olulisel kohal. See ei ole naljaraamatu-huumor, see siin on kohati homeeriliselt absurdne. Lood, mida meenutatakse, on üsna veidrad ja sama pööraselt naljakad, ent need toimuvad aegadel ja kohtades, mis on lugejale tuttavad, kasvõi meedia kaudu. See äratundmisrõõm tundub olevat taotluslik, nagu tahaks autor kutsuda praeguseid inimesi elu mõtte üle arutlema, aga et lugeja suudaks tahta seda teha, on vaja ta äratundmisrõõmu ja veidraloogiliste lugudega n-ö konksu otsa tõmmata. Sellega on autor väga hästi hakkama saanud.“

Eesti Kirjanike Liidu 2021. aasta Romaanivõistluse žürii

AUTORIST

Allar Tankler kirjutas oma esimese kõne – keeleseaduse teemal – seitsmeaastaselt. Samal aastal asutas ta ka oma esimese ajalehe (Palmipuu) ning sealt edasi on ta kogu elu midagi kirjutanud. Olgu selleks siis peaministri kõned, mis ta kirjutas nõunikuna Riigikantseleis töötades, või juhtkirjad, mis ta kirjutas Eesti Ekspressi peatoimetajana. Lisaks juhtis ta vahepeal paar aastat raadiosaadet „Olukorrast riigis“ ja kirjutab liiga palju postitusi sotsiaalmeediasse.

Allar on lõpetanud Memorial High School’i Tulsas Oklahomas ning Tartu Ülikooli ja Universita della Svizzera italiana kommunikatsioonijuhtimise erialal. Ta jagab oma abikaasa, kahe tütre ja kehvasti treenitud bichon frise’ga elu Tallinna ja Luksemburgi vahel, kus ta töötab Euroopa Investeerimispangas. Peale kirjutamise jookseb ta aeg-ajalt maratone, mängib edutult golfi, pokkerit ja korvpalli ning kokkab.

„Teistes osades“ on tema esimene romaan.

256 lk
Kõvakaaneline
145 x 210 mm
Ilmumisaeg: detsember 2021
Tootekood: 9789949477623

© Fookus Meedia, 2023
Raamatud
Ilmunud raamatud
Kirjastus
Kirjastusest
Kontakt